Flower-Power rullez!

Nazywam się Tomek Skwarek. Moja przygoda z plastikowymi deskorolkami zaczęła się w latach 80tych. Szare ulice, szara rzeczywistość, nuda... i kolorowe plastikowe deski, które odcinały się od otoczenia i były obiektem powszechnego pożądania. Taki must have tamtych lat. Nikt wtedy nie myślał o desce zrobionej ze sklejki, bambusa czy z i innych mutacji drewna. Cały świat śmigał na plastikach. W Polsce istniało kilku producentów tych deskorolek, ale docierały też do nas unikalne, kolorowe i wytrzymałe egzemplarze z tzw. Zachodu. Cofając się pamięcią do tamtych lat, nie przypominam sobie dzieciaka, który nie miał plastikowej, kolorowej deski. To było coś!

Pierwszą deskorolkę dostałem na komunię - była w kolorze zgniłej zieleni i nazywała się ROLLER. Były jeszcze inne np. MERCEDES ze znaczkiem tej marki na decku. Wielu z moich kolegów dostało w tamtym czasie swoje pierwsze deski. Nie wiedzieliśmy, jak na nich jeździć . Nie było You Tube i i kanału Extreme Sports, nie było TV. Startowaliśmy od zera. Mimo to, metodą prób i błędów, mozolnie budowaliśmy świat deskorolki lat 80tych. Na początku na kolanie, potem nawet na rękach. A czasem przywiązywało się sznurek i deska była sankami w lecie.

Minęło 30 lat od tamtych czasów kiedy w 2011 roku postanowiliśmy reaktywować te wspomnienia i nadać im nowoczesną, opartą o najnowszą technologię formę. Tak właśnie powstał Fish Skateboards®. Nazwaliśmy te deski Fishka® ze względu na kształt, rozmiar i kolory, które przypominały nam kolorowe rybki. Fish Skateboards® to pierwsza w Europie firma, która zdecydowała się wznowić produkcję plastikowych deskorolek. Niepozornie małe, zwrotne i wytrzymałe deski budzą sentyment wśród wielu 30-40latków. Fishka®  to fantastyczna zabawa - ich moc, prędkość oraz duża zwrotność podczas jazdy pozwalają na niezapomniane wrażenia.

Fishka® stanowią genialną alternatywę dla innych środków transportu w zatłoczonym mieście. Są małe - łatwo je schować do torby czy plecaka. Niewielkie rozmiary pozwalają zabrać je ze sobą do pracy, szkoły, na zakupy, spacer czy wypad z kumplami.  Świetnie nadają się do jazdy po mieście, radząc sobie z różnymi nawierzchniami jak typowy cruiser. Intensywna kolorystyka tych deskorolek pozwala jadącym na nich osobom wyróżniać się z tłumu. Właściciele naszych deskorolek wzbudzają ogromną ilość pozytywnych emocji wśród przechodniów.  Zaciekawieni obserwatorzy zaczepiają osoby jeżdżące na Fish Skateboards®, wspominając swoją pierwszą plastikową deskę. Pokazują je swoim dzieciom i nierzadko starają się przypomnieć sobie swoje lata młodości, sprawdzając, czy jeszcze potrafią jeździć na deskorolce.  Od wakacji 2015 roku ilość skumulowanej energii i pozytywnych emocji w kolorowych deskach zaowocowała eksplozją popularności deskorolek Fish Skateboards®.

Od 5 lat podnosimy jakość naszych produktów. Co roku wypuszczamy nową wersję. Zmieniamy jakość trucków, kółek, łożysk, aby użytkownicy Fish Skateboards® mogli otrzymać produkt najwyższej jakości. Współpracujemy z wieloma Riderami, którzy testują dla nas nasze produkty i podpowiadają, co powinniśmy w nich zmienić. Staramy się, aby oferta Fish Skateboards® była dostosowana do każdej grupy wiekowej. Wprowadziliśmy Big Fisha - deskę która jest większa od standardowej Fish Classic, tak aby mogli na niej jeździć również Ci, którzy niezbyt pewnie czują się na mniejszej desce lub Ci, którym rozmiar obuwia nie pozwala na jazdę na Fish Skateboards®.

Wypuściliśmy linię Art Fish, inspirowaną obrazami jednego z bardziej rozpoznawalnych polskich artystów, Wojtka Brewki.

Najnowsza kolekcja Fish Skateboards® PRINT zaprojektowana została przez artystkę, Kamilę Jarecką, odpowiedzialną nie tylko za grafiki na deskach, ale również za naszą linię odzieżową, która jest już dostępna w sklepach.

Wiele osób pytało nas, kiedy będą drewniane Fish Skateboards®. Dla nich wprowadziliśmy dwie linie produktów WOOD, małe drewniane deskorolki, niewiele większe od CLASSIC z wyjątkowymi grafikami zaprojektowanymi przez Kamilę Jarecką oraz wyłonionych w konkursie młodych artystów.

Współpracujemy z wieloma blogerami oraz sportowcami z różnych obszarów i sportów, takich jak Kitesurfing, Wakeboarding, Windsurfing, a wkrótce zamierzamy bliżej związać się z jednym ze sportów drużynowych. Zależy nam na szerzeniu idei Fishomanii, której głównym celem jest odciągnięcie młodych ludzi o TV i gier komputerowych na rzecz zdrowego trybu życia i kultury fizycznej.

Fishka® jest również idealnym narzędziem rozwoju ruchowego i koordynacji. Jeden z naszych partnerów, T-Line ,prowadzi zajęcia rehabilitacyjne oparte o ćwiczenia z naszymi deskorolkamii, a kolejny, Board4All, zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Fishka® to nie tylko deskorolka, ale również wspaniały przyjaciel. Na kanale You Tube znaleźć można filmy z naszymi deskorolkami w roli głównej, na których widać, jak ludzie podróżują z nimi po świecie, spędzają czas ze znajomymi, rozwijają się. Inni kręcą filmy o tym, jak jeździć na Fish Skateboards®. Jeszcze inni o tym, jak się organizują i spotykają.

Niezmiernie nas cieszy ta popularność, ale nie zapominamy o naszym podstawowym przesłaniu, którym jest aktywacja ruchowa i łączenie młodych ludzi.

Istniejemy już ponad 5 lat i cały czas doskonalimy nasze produkty i wprowadzamy nowe dla naszych klientów.

GO FISHING
Tomek Skwarek

*Marka FishSkateboards® jest od 2011 roku zastrzeżonym znakiem towarowym.

money can't buy happiness but it can buy fishskateboard
and that's almost the same!