Hej Fishmaniacy!

Od wielu lat wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku postanowiliśmy zrobić coś wyjątkowego. Poprosiliśmy współpracujących z nami artystów, aby ozdobili blaty naszych klasycznych deskorolek swoimi grafikami - wszyscy natychmiast się zgodzili. Powstało 12 unikalnych blatów.

Wszystkie blaty są absolutnie wyjątkowe i niepowtarzalne. Ich twórcy reprezentują różne style i techniki. Powstała wyjątkowa kolekcja desek, które przeznaczamy na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasło WOŚP brzmi 'Finał z głową', a celem zbiórki jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

Mamy nadzieję, że pomożecie nam rozpropagować tą inicjatywę aby nasze deski uzyskały jak najwięcej pieniędzy na tak szczytny cel.

Prezentujemy wszystkich artystów oraz ich prace:Michał Mąka   Kliknij w link do aukcji z pracą Michała

Urodził się w Kaliszu w 1989 r. Jest absolwentem studiów magisterskich na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyplom magistra zdobył w Pracowni Malarstwa prof. zw. Marka Zaborowskiego i dr Joanny Dudek, natomiast aneks z grafiki warsztatowej uzyskał w Pracowni Grafiki Warsztatowej dra hab. Macieja Guźniczaka. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, muralem, fotografią, sztuką w przestrzeni miejskiej.

Ubiegłoroczny finalista wystawy „Stencil Art Prize” (2019), najważniejszego konkursu dla artystów posługujących się w swojej twórczości ręcznie wycinanym szablonem, który odbył się Tortuga Studio w Sydney.

Jest laureatem nagród: V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ikony Popkultury” we Wrocławiu (2015) i Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt muralu na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (2016) oraz dwukrotnym laureatem nagrody publiczności w „A-Kumulacjach, Kaliskim Biennale Sztuki” ( 2017, 2019) odbywającym się w galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu . Otrzymał stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2017) i Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w sezonie kulturalnym 2017/2018.

Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Toruniu, Bydgoszczy, Sopocie („Salon Odrzuconych”, Państwowa Galeria Sztuki, 2016), Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Sieradzu, Kaliszu, Grodnie, Mińsku, Lynn (MA,USA), Notthingam, Sydney.

 Zuza Jankowska  Kliknij w link do aukcji z pracą Zuzy

Urodzona w 1991 r. w Warszawie. W 2016 r. obroniła z wyróżnieniem tytuł magistra na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki. W 2016 zdobyła główną nagrodę w prestiżowym Konkursie o Artystyczną Nagrodę Siemensa. Zajmuje się grafiką komputerową oraz malarstwem. Jej twórczość charakteryzuje graficzny realizm osadzony w geometrii. Najczęściej przedstawia wizerunki zwierząt, ludzi oraz rzeźb. Nawiązuje do popkultury, emocji, symboliki, a także humoru. Artystka współpracuje z najlepszymi domami aukcyjnymi w Polsce oraz galeriami sztuki na terenie całego kraju, a także we Francji, w Sztokholmie i Frankfurcie. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych, mi.n: w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej, Emiratach Arabskich, Niemczech, Finlandii, Hiszpanii, na Tajwanie itp.Luiza Poreda  kliknij link do aukcji z pracą Luizy

Urodziła się w 1980 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, pracę magisterską pisała z zakresu filozofii sztuki. Od ponad 20 lat zajmuje się rysunkiem, malarstwem sztalugowym, malarstwem naściennym i nie tylko (od rzeźb po meble) oraz animacją kulturalną. Jest samoukiem z wyboru. Swoją pierwszą indywidualną wystawę zrealizowała w 2005 roku we wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury.


Przez kilka lat artystka wykonywała ilustracje dla studenckiego czasopisma "Zabudowa Trawnika" (Wydział Filozofii UW). Przez kolejne lata podróżowała, w drodze ćwicząc się w rysunku tuszem, a także malarstwie akwarelowym, akrylowym i olejnym. Po 2008 roku osiadła na stałe w Warszawie, gdzie zaczęła współpracę z kilkoma lokalnymi galeriami sztuki. Obecnie jej prace można zobaczyć m.in. w galeriach: officyna art & design, Art in House oraz Wiele Sztuki, jak również na festiwalach artystycznych w całej Polsce.

Luiza Poreda brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, jak również w projektach performatywnych organizowanych m.in. przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Pawła Althamera i TR Warszawa. Jest członkinią i współzałożycielką Stowarzyszenia Propaganda Sztuki."Luiza “Lui” Kwiatkowska   Kliknij link do aukcji z deską Luizy

Ukończyła Wzornictwo Przemysłowe na ASP. Ilustratorka, projektantka postaci, tatuażystka i aktywistka klimatyczna. W swoich pracach odwołuje się do natury i ekologii. Jej projekty wyrażają aktywistyczne wartości i przesłanie walki o planetę -  „ Act Now”.

Współpracowała m.in z marką Fish Skateboards, dla której zaprojektowała grafiki na longboardy w serii „Save Water. Save Life”. Dla brandu Bee’s Knees przygotowała kreację unikalnej kolekcji przypinek “Carrot Lover”, a ich sprzedaż w całości wsparła fundację Otwarte Klatki. Swoimi umiejętnościami rysowniczymi wspiera ruchy klimatyczne i organizacje prozwierzęce, jak np. Extinction Rebellion, czy Animal Rebellion. 

Duży wpływ wywarła na nią twórczość Hayo Miyazakiego - światowej sławy reżysera filmów anime. O swoim uznaniu dla tego japońskiego rysownika Lui mówi w kontekście własnej twórczości: “Animacje studia Ghibli poruszają serca małych i dużych odbiorców i mimo swojej fantazyjności odwołują się do ponadczasowych i cennych wartości - miłości, przyjaźni i nierozerwalnym związku człowieka ze światem przyrody. To połączenie natury ludzkiej i przyrody jest również motywem przewodnim moich prac. Jest ideą, którą chcę zainspirować swojego odbiorcę i  docierając do jego emocji - nie tylko smutku, ale i radości, wdzięczności i nadziei - natchnąć do działania”. Maniek Skucha  Kliknij w link do aukcji Mańka Skuchy

Rysownik | Malarz | Grafik | Designer | Tatuator

Graffiti zajmuje się od 2000 roku. Dąży do ciągłego polepszania swoich umiejętności malarskich i rozbudowywania stylu. Jednym trafnym słowem Progress - to go jara i wytycza drogę w tej zabawie. Nie zamyka się tylko w malowaniu sprayem po ścianach. Ale to zawsze sprawiało, sprawia i będzie mu sprawiać największy fan =)

Jego prace charakteryzuje duża dbałość o szczegóły i bogata paleta kolorystyczna. Myśli nieszablonowo i tak samo stara się malować.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej jego prac wpadajcie na jego fanpage-> https://www.facebook.com/SkuhaOne/
Bartosz Korniejenko  Kliknij w link do aukcji z deską Bartosza

Łódzki amator deskorolki. Skończył kierunek grafiki i spełnia się w zawodzie, jako grafik w Nervous Strong Company. Niedługo będzie można kupić ubrania z zaprojektowanej przez niego kolekcji deskorolkowych i casualowych ubrań. Jest współzałożycielem pracowni stolarskiej. Projekt grafiki na deskorolkę był w jego głowie już od dawna, a jako uczestnik festiwalu PolandRock z entuzjazmem wcielił go w życie na rzecz WOŚP.

 Kamil Jaczyński   Kliknij link do aukcji z pracą Kamila

Kamil Jakuza Jaczyński – artysta plastyk zawodowo związany z branżą muzyczną. Wykładowca oraz specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Członek Akademii Fonograficznej, Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa i Związku Producentów Audio Video. 

Jego twórczość plastyczna to szeroko rozumiany neo-ekspresjonizm tworzony przy użyciu technik mieszanych. Najczęściej z wykorzystaniem farb i tuszy akrylowych, choć pojawia się również farba w sprayu, markery oraz collage. Tematyka prac to przeważnie studium człowieka poddanego różnym charakterystycznym deformacjom. To kolorowy kalejdoskop emocji i charakterów będący wynikiem codziennych obserwacji przeniesionych na papier i płótno. Andrzej Dudi Dudziński o jego pracach napisał, że są pełne dzikiej energii i rozmachu, a sam autor określa je jako notatki z rzeczywistości. 

W swoich obrazach często komentuje aktualne wydarzenia i jednocześnie nawiązuje do filmów i książek z gatunku fantastyki naukowej, szczególnie tych o dystopijnym charakterze. Wśród wyraźnych inspiracji pojawiają się tacy artyści jak Jean-Michel Basquiat, Karel Appel oraz Shalom Neuman Thomas.

W 2019 roku Kamil Jaczyński był autorem oprawy graficznej 9. edycji festiwalu Media i Sztuka w Darłowie gdzie dodatkowo na wystawie indywidualnej zaprezentował 180 wybranych prac oraz na żywo stworzył mural. Na swoim artystycznym koncie ma również wykonanie okładek albumów muzycznych między innymi do płyty Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet „Sweet Spot” wydanej przez Fundację Polski Jazz i projektu Muzyczny Tyrmand tych samych artystów. Pod koniec 2020 roku namalował również obrazy na okładkę dla polskiego rapera Jano do albumu zatytułowanego „Hipnoza”.

Jak dotąd swoje prace prezentował podczas 11 wystaw indywidualnych i 25 grupowych, w tym na międzynarodowym przeglądzie sztuki nowoczesnej Kiodygresy 2020. Prace artysty pojawiają się również na aukcjach i wystawach rozmaitych galerii. Jego dzieła publikowane były na łamach zagranicznych magazynów: Sapho Graf z Chile, Diafano Mag z Hiszpanii i coraz częściej trafiają do prywatnych kolekcjonerów nie tylko w Polsce, ale również w Berlinie, Londynie, Toronto i na Florydzie.

 Maria Kryszka   Kliknij link do aukcji pracą Marii

 Absolwentka wydziału architektury w Łodzi. Artystyczna dusza z zamiłowaniem do roślin, która prowadzi profil @roślin.i.styka. Założyła raczkującą pracownię stolarską. Tam powstają przedmioty sztuki użytkowej oraz takie projekty jak malowanie blatu deskorolki razem z Fishskateboards dla Fundacji Jurka Owsiaka. Abstrakcja staje się nią w momencie próby przyporządkowania jej do jakiejś kategorii.

 SakerOne   Kliknij link do aukcji z pracą SakerOne

Reprezentuje Łódzką ekipę malarzy MKCru.

Mój styl wywodzi się z ulicznej sztuki graffiti  którą poszerzam z upływem lat zdobywając nowe umiejętności oraz poznając nowe techniki. Obecnie zajmuję się reklamą artystyczną i badam różne odmiany grafiki komputerowej.

Największe szczęście daje mi farba i możliwość własnoręcznego dopasowania kolorów do dowolnej przestrzeni, która otacza nas na co dzień.

Chciałem podzielić się moim projektem wykonanym ma desce Fish Skateboards aby moja wizja kolorystyczna mogła radośnie odmienić czyjąś przestrzeń .

 Dominik Jan Gralak   Kliknij link do aukcji z pracą Dominika


Absolwent wrocławskiej ASP na wydziale Sztuki Mediów. Autor wielu wystaw fotograficznych, fotografik, artysta, malarz, stypendysta programu prezydenckiego, inicjator i prekursor filozofii Pura Vida.

Moje prace malarskie to kolorystyczna interpretacja otaczającej mnie rzeczywistości. Staram się przedstawić ją w sposób abstrakcyjny jednocześnie poszukując w prostoty w formie i treści. Malując nie myślę o pracy, myślę o życiu.

Przedstawiony obraz to odpowiedź opisująca nieskrywaną wolność jaką daje jazda na deskorolce. Barwa przenosi Nas w abstrakcyjny Świat, wolny od jakichkolwiek barier, uprzedzeń gdzie czas spędzony na poszukiwaniu siebie płynie, odnosząc się do ponadczasowego dźwięku trąbki.

 Obraz: kolaż wykorzystujący blat deskorolki Fish Skateboards

Format: 100x70 cm 

Technika: akryl na płótnie, kreda, węgiel

Prace malarskie Instagram : @p.u.r_imagine

Prace fotograficzne Instagram : @puravida_imagine

Facebook : p.u.r_imagine

 Adam Wilk   Kliknij link do aukcji z pracą Adama

Deskorolka i graffiti towarzyszą mi od wielu lat. Na codzień studiuję grafikę komputerową i pracuję w California Skateshop, a dzięki współpracy z Fish Skateboards mogłem połączyć swoje obie pasje i stworzyć projekt nawiązujący do stylu, w którym najczęściej tworzę swoje prace.

 Błażej i Kuba    Kliknij w link do aukcji z pracą Błażeja i Kuby

 Poznaliśmy się pracując w California skateshop. Obaj od ponad 10 lat jeździmy na deskorolce. Kuba studiuje grafikę komputerową, Błażej fotografię w mediach. Możliwość pomalowania deski fish skateboards na aukcję WOŚP była dla nas dużą przyjemnością.