Longboard dla początkujących

Wielu początkujących wielbicieli skateboardingu zastanawia się jaką deskę wybrać. Jednym z dostępnych rodzajów deskorolek jest właśnie longboard. Jest on znacznie dłuższy od klasycznej deski, a jego charakterystyczną cechą jest zwężenie przy kółkach. Longboard przeznaczony jest do przemieszczania się po przestrzeni miejskiej, a także do wykonywania różnorodnych trików. Jaki longboard na początek będzie najlepszy? Czym kierować się podczas wyboru? 

Longboard dla początkujących powinien być przede wszystkim dostosowany do stylu jazdy przyszłego użytkownika. Wyróżnia się kilka stylów jazdy, do których przeznaczone są konkretne modele desek. W przypadku longboardu dla początkujących skaterów, warto zacząć jazdę o cruisingu, czyli zwykłego poruszania się po mieście. Do takiego stylu nadaje się praktycznie każda deska, jednak jeśli planujemy rozwijać swoje umiejętności warto wyposażyć się w przeznaczony do tego celu sprzęt.

Jeśli zastanawiasz się jaki longboard na początek wybrać, polecamy miękkie deski o kształcie pintail lub twintip, które doskonale sprawdzają się do podstawowych treningów na mieście. Pintail to klasyczna deska inspirowana surfingiem, wyróżniająca się charakterystycznym kształtem łezki. Pozwala na skuteczne początkowe szlifowanie umiejętności. Posłuży również doskonale jako środek transportu. Twintipy do natomiast deski, których końce wywinięte są do góry. To longboard dla początkujących skaterów stających przed wyzwaniem wykonywania swoich pierwszych trików lub slide-ów.

Podczas wyboru longboardu dla początkujących warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry techniczne i komponenty. Najważniejsze z nich to długość i szerokość deski, które odpowiadają za dynamikę skrętów, a także dobór traków i kółek znacznie wpływających na dynamikę jazdy i stabilność. Na koniec należy także pamiętać o jakości wybranego longboardu. Warto zainwestować w markową deskę, która wytrzyma znacznie dłużej. Te z niskiej półki cenowej mogą bowiem nie spełniać założonych oczekiwań i zrazić do nowej pasji już na samym starcie.