Jakie łożyska do deskorolki?

Dobre łożyska do deskorolki pełnią istotną rolę w kwestiach takich jak prawidłowe funkcjonowanie całego sprzętu. To niezbędny element deskorolki, którego głównym zadaniem jest regulowanie rozwijanych prędkości. Jakie łożyska do deski wybrać, by spełniały swoją rolę jak najlepiej?

Łożyska potrzebne są do tego, by kółka deskorolki mogły się poprawnie obracać na ośkach. Oprócz wspomnianej wyżej prędkości, dobre łożyska do deskorolki odpowiadają także za komfort samej jazdy. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru dla osób zastanawiających się jakie łożyska do deskorolki wybrać powinien być preferowany styl jazdy. 

W przypadku jazdy na zewnątrz, odpowiednim wyborem będą łożyska zamknięte, bowiem charakteryzują się największą odpornością na kurz i brud oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Do poruszania się na hali polecane są natomiast łożyska otwarte, gdyż kręcą się dużo szybciej niż zamknięte. Oba rodzaje łożysk nie wymagają skomplikowanej konserwacji. A jakie łożyska do deski będą najlepsze w przypadku szybkiej jazdy na długich dystansach? Tutaj sprawdzą się te o wysokiej precyzji. Kręcą się bardzo szybko i nie są trudne w utrzymaniu. Ze względu na specyfikę jazdy warto pamiętać o ich regularnej pielęgnacji, bowiem nieczyszczone i niepielęgnowane mogą się łatwo uszkodzić.

Nawiązując do precyzji, kolejnym kryterium wyboru dobrego łożyska do deskorolki jest wskaźnik ABEC. To czynnik, który mówi o tym, jak dobrze łożyska przekładają siły, które na nie oddziałują. Im wyższy jest wskaźnik ABEC, tym wyższa precyzja, a co za tym idzie większa wydajność i możliwa do osiągnięcia prędkość. Jakie łożyska do deskorolki przeznaczonej do jazdy ulicznej? Te o niskim wskaźniku ABEC. Wysoki czynnik precyzji sprawdzi się natomiast dla osób preferujących szybką jazdę.

Ważnym parametrem jest także materiał wykonania łożysk. Wśród dostępnych rodzajów wyróżnia się łożyska stalowe i ceramiczne. Stalowe to dobre łożyska do deskorolki rzadko użytkowane, bowiem szybko ulegają zniszczeniu. Łożyska ceramiczne natomiast używane są zwykle do jazdy szybkiej. Wyróżniają się większą wytrzymałością, a także rzadko rdzewieją.