Choć za oknem jeszcze zima, sezon skateboard’owy zbliża się wielkimi krokami.


Nie zdążycie się obejrzeć, a za chwilę pierwsze oznaki wiosny sprawią, że zapragniecie ruszyć ze swoją deskorolką na miasto. By nie stracić całej przyjemności z pierwszej w tym roku jazdy, dobrze zawczasu przygotować swoją deskorolkę do nowego sezonu. Niezależnie od tego, czy wybieracie się poćwiczyć tricki w plenerowym skateparku, czy planujecie przejechać się na swoim longboardzie po mieście, sprawdźcie wcześniej, czy Wasza deskorolka działa jak należy. Poświęcając chwilę uwagi swojej deskorolce unikniecie przykrych niespodzianek i podniesiecie komfort jazdy. Na co należy zwrócić uwagę przygotowując swoją deskorolkę do nowego sezonu? Tego dowiedziecie się z poniższego wpisu.

Po pierwsze, układ jezdny deskorolki.

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę chcąc przygotować deskorolkę do sezonu po długiej przerwie zimowej, jest aktualny stan jej łożysk. Odwróćmy deskorolkę kółkami do góry
i sprawdźmy, czy wszystkie kółka kręcą się tak samo. Jeśli któreś z nich wyraźnie zatrzymuje się wcześniej od innych lub podczas kręcenia się wydaje niepożądane dźwięki, to powinno być to dla nas sygnałem, że łożysko wymaga nasmarowania lub wymiany. Nawet jeżeli wszystkie łożyska kręcą się jednomiernie i tak warto profilaktycznie odświeżyć je przed sezonem. Smar w nieużywanych łożyskach mógł przez okres zimowy wyschnąć, więc wyczyszczenie i ponowne nasmarowanie łożysk z pewnością im nie zaszkodzi. Nienasmarowane łożysko, nawet jeśli na pierwszy rzut oka kręci się bez zarzutu, podczas pierwszej w sezonie jazdy może się stopić i zablokować. Pamiętajmy, żeby łożyska smarować dedykowanymi im olejami lub smarami.

Zadbaj o komfort jazdy na deskorolce i jej atrakcyjny wygląd.

Kolejnym elementem deskorolki, który warto sprawdzić przed wyruszeniem w pierwszą w sezonie jazdę są trucki. Przygotowując deskorolkę do nowego sezonu, skupmy się również na regulacji trucków – upewnijmy się, że trucki są dobrze dokręcone do deski oraz rozkręćmy kingpina. Dokręcając lub luzując go, ustawimy odpowiadającą nam sztywność deski, regulując tym samym ostrość jej skrętów.

Chcąc zapewnić sobie jak najlepszą przyjemność z jazdy na deskorolce w nowym sezonie, warto również zwrócić uwagę na stan jej kółek i gripa. Dobrej jakości grip, dzięki dobrej przyczepności pomaga skaterom w utrzymaniu stabilnej pozycji podczas jazdy na desce. Niezużyte kółka poprawiają przyczepność samej deski do podłoża, ułatwiając tym samym wykonywanie różnych trików czy płynną jazdę po mieście. Nowe kółka i grip świetnie wpłyną również na wygląd naszej deskorolki.

Zadbaj o swoją deskorolkę a ona odwdzięczy ci się niesamowitą frajdą z jazdy.

JoinUs