Jak wybrać właściwą deskorolkę dla siebie?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje deskorolek, które dostosowane są przede wszystkim do odmiennych stylów jazdy. Inna deska będzie przecież dla osoby, która rekreacyjnie jeździ po mieście, a inna dla miłośnika zjazdów i slalomów. Jeszcze inny sprzęt przeznaczony jest dla freestylowców, pragnących robić na desce skomplikowane tricki i akrobacje. Warto więc dowiedzieć się, jakie istnieją rodzaje deskorolek, aby móc znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Pamiętajmy, aby podczas wyboru sprzętu zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami. Dość popularnym typem deski, który ostatnimi czasy stał się niezmiernie modny, jest fiszka. To nieduża deskorolka idealnie nadająca się do jazdy miejskiej. To deskorolki, które wspaniale sprawdzają się w przypadku dzieci i młodzieży, gdyż są naprawdę nieduże i po skończonej jeździe bez problemu zmieszczą się w plecaku. Jednak nie oznacza to, iż nie nadają się one dla dorosłych. Okazuje się, że fiszki mogą też świetnie sprawdzić się jako transport do pracy. Wielu mężczyzn w garniturach pomyka do biura na takim sprzęcie.

rodzaje1.jpg
rodzaje2.jpg

Cruisery i longboardy – różne rodzaje deskorolki

Innego typu są natomiast cruisery i longboardy. Te rodzaje deskorolek są znacznie większe, niż ma to miejsce w przypadku fiszki. Dlatego właśnie zdecydowanie lepiej nadają się one dla osób początkujących. Zarówno cruisery, jak i longboardy zapewniają bowiem sporą stabilność podczas jazdy, a to oznacza, iż dużo łatwiej jest utrzymać równowagę. Cruisery są odrobinę dłuższe i szersze od fiszek, a to przyczynia się zarówno do ich stabilności, jak i do tego, iż pozwalają nam podczas jazdy nabrać znacznie większą prędkość. Jeszcze szybsza jest deska typu longboard, które idealnie nadają się do długich zjazdów oraz slalomów. Pozwalają pokonywać nawet spore odległości, a jazda na nich nie jest wcale męcząca. Dlatego też, jeśli planujemy dłuższe wyprawy, to taki longboard może być tutaj naprawdę świetnym wyborem. Dla wielbicieli tricków natomiast najlepiej sprawdzą się tradycyjne deskorolki, które umożliwiają jazdę na rampie i pozwalają na wszelkie akrobacje.

Różne rodzaje deskorolki dostosowane do określonej jazdy

Jeśli planujemy zakup deskorolki, to warto mieć świadomość, iż istnieją różne rodzaje, które dostosowane są do odmiennego typu jazdy. Każdy więc, zanim zdecyduje się na zakup określonego sprzętu, powinien zastanowić się, czego tak naprawdę oczekuje po deskorolce i w jaki sposób najczęściej planuje jej używać. Obecnie zdecydowanie najpopularniejsze są fiszki, które kuszą swoim niedużym rozmiarem, a także cruisery i longboardy. Te ostatnie idealnie nadają się do dłuższych tras i pozwalają w komfortowy sposób przemierzać nawet większe odległości. Przeanalizujmy więc rodzaje deskorolek i wybierzmy coś najodpowiedniejszego dla siebie.

rodzaje3.jpg