Deskorolka dla dziecka. Kompleksowy poradnik dla początkujących sportowców

Skateboarding to sport, który łączy pokolenia i udowadnia, że na rozpoczęcie swojej przygody z jazdą na deskorolce nie jest nigdy ani za wcześnie, ani za późno. Współcześni producenci doskonale dbają o potrzeby również najmłodszych skaterów. Obecnie w asortymencie sklepów znaleźć można obszerną ilość różnych deskorolek dziecięcych, w tym oczywiście dedykowane deskorolki dla dziewczynek oraz deskorolki dla chłopców.

Jak kupić sprzęt dla dziecka?

Wybór odpowiedniej deskorolki dla dziecka uzależniony powinien być przede wszystkim od wieku, wzrostu oraz preferencji młodego sportowca. Dlatego też wcale nie jest to takie proste zadanie. Należy bowiem uwzględnić mnóstwo kwestii, aby sprzęt ów był dobrze dobrany. Deskorolka dla dzieci powinna być dobrze dopasowana, gdyż tylko wtedy zapewnimy najmłodszym właściwy komfort podczas jazdy. Na co więc należy przede wszystkim zwrócić uwagę, podejmując tę decyzję? Na początku z pewnością należy podjąć decyzję odnośnie rodzaju. Deskorolka dla dzieci może być bowiem występować w wieli wariantach. Wybór więc powinien uwzględniać późniejszy rodzaj użytkowania, a także teren, po którym młody sportowiec zamierza jeździć. Deskorolka dla dzieci może być bardziej wyczynowa, a więc taka, która posłuży do jazdy po skateparku. Jednak może służyć również do bardziej rekreacyjnego przemieszczania się po chodnikach i ulicach miasteczka. Stąd też warto poznać różne możliwości. Jedną z takich propozycji jest klasyczna deskorolka, która służy zarówno do jazdy po chodnikach, jak i ulicach. W tym przypadku najlepiej wybrać sprzęt posiadający dość wypośrodkowane parametry, gdyż zapewni to jego największą uniwersalność oraz komfort podczas jazdy. Taka deskorolka dla dzieci musi mieć między innymi odpowiedniej twardości kółka, czyli nie za twarde, ale również i nie za miękkie. Dzięki temu bez problemu poradzi sobie z wszelkimi nierównościami.

dzieci1.jpg
dzieci2.jpg

Dobrze dobrana deskorolka dla dzieci

Wybierając klasyczną deskorolkę dziecięcą, warto także zwrócić uwagę na sztywność tracków. Deskorolka dla dzieci, a także wszystkich osób początkujących powinna mieć ustawienie parametrów niezbyt skrajne, gdyż dzięki temu jazda będzie znacznie łatwiejsza do opanowania. Inną propozycją sprzętu jest tak zwany cruiser. Tego typu deskorolka dla dzieci jest odrobinę dłuższa niż wersja klasyczna. Poza tym posiada odmienny kształt. Posiada bowiem szpiczasty dziób, a z tyłu jest całkowicie ścięta. Jeśli zdecydujemy się na taki sprzęt, to musimy mieć świadomość, iż nie posłuży nam on do jakichkolwiek trików. Najlepiej sprawdza się bowiem w przypadku spokojnej jazdy. Takie cruisery posiadają między innymi bardzo skrętne tracki, a to pozwala na znacznie lepsze manewrowanie podczas jazdy. Jeśli więc deskorolka dla dzieci ma służyć do jazdy do szkoły, to tego typu sprzęt z pewnością świetnie się tutaj sprawdzi. Podobne funkcje spełnia longboard, choć taka deska jest znacznie bardziej profesjonalna. Może ona bowiem służyć również do zjazdów oraz ewentualnych slalomów. To bardzo długie deski, które są odrobinę węższe niż cruisery. Słabo się więc sprawdza jako pierwsza deskorolka dla dzieci. Jednak, jeśli młody sportowiec będzie później chciał rozwijać swoje umiejętności i przy tym przyjemność sprawi mu jazda z górki, to longboard będzie dobrym wyborem.

Popularna deskorolka dla dzieci

Fishboard jest niezmiernie popularny jako deskorolka dla dzieci. Tego typu sprzęt świetnie sprawdza się do nauki jazdy. To dość nieduża deskorolka, która jest bardzo zwrotna, w związku z czym bez większego problemu młody sportowiec nauczy się nią sterować. Dodatkowo krótkie deskorolki mają dosyć duże, a przy tym równocześnie miękkie koła, co powoduje, że z łatwością radzą sobie z wszelkimi nierównościami, jakie można spotkać na chodnikach. Wyprofilowany deck i skrętne tracki deskorolki świetnie sprawdzi się podczas takich miejskich przejażdżek. Dodatkowo taka deskorolka dla dzieci jest niezmiernie poręczna. Jeśli planują więc Państwo zakup deskorolki dla dziecka, to na początku należy podjąć decyzję odnośnie jej rodzaju. Musimy się więc zastanowić, jaka deskorolka dla dzieci sprawdzi się najlepiej w przypadku naszej pociechy. Następnie jednak powinniśmy dostosować ów sprzęt do określonych warunków. Mniejsze deski świetnie nadają się dla młodszych, natomiast dla starszych dzieci lepiej wybierać deskorolki rekreacyjne. Istotne jest także to, aby łożyska dostosować do umiejętności małego sportowca. Wielkość kółek uwzględniać powinna rodzaj jazdy.

Zakup zarówno deskorolki dla dziewczynki, jak również deskorolki dla chłopca nie jest tak prosty jak się wydaje. Dostępne deskorolki dla dzieci różnią się między sobą poszczególnymi parametrami technicznymi, choć główną rolę gra tutaj ich design. Na sam początek najlepszym wyborem będzie standardowa deskorolka dla dziecka. Jak wspomnieliśmy, wypośrodkowane parametry zapewniają uniwersalność i pożądany komfort jazdy – niezależnie od płci. W późniejszym czasie deskorolka dziecięca zamienić się może na znacznie bardziej profesjonalny sprzęt, kto wie, może nawet samodzielnie złożony z poszczególnych elementów.

dzieci3.jpg