Jak wybrać deskorolkę do miejskiej jazdy?

Deskorolki można podzielić między innymi ze względu na sposób korzystania z nich. Istnieje mianowicie sprzęt do wykonywania trików czy do jazdy po asfalcie. Jednak warto mieć również świadomość, iż na rynku znajdują się różne deski do jazdy po mieście. Czym charakteryzuje się taka deskorolka do jazdy po mieście? Otóż przede wszystkim powinna ona nam zapewniać płynną jazdę po chodniku. Dlatego też przede wszystkim musi sobie radzić z wszelkimi pojawiającymi się na drodze nierównościami. Najlepsza deskorolka na miasto z powodzeniem zamortyzuje wszelkie wstrząsy i zapewni stabilność, nawet podczas jazdy po najbardziej niestabilnej powierzchni.  Deskorolka do jazdy po mieście najczęściej ma trochę większe kółka i przy tym są one dość miękkie, a dzięki temu jazda po chodniku jest znacznie łatwiejsza. Jeżdżąc głównie po asfalcie oraz po chodnikach, warto odpowiednio dobrać wszelkie podzespoły. W tym przypadku powinny być one w miarę wypośrodkowane, gdyż w ten sposób zapewnią nam komfortową jazdę. To jest szczególnie istotne, jeśli deskorolka do jazdy po mieście jest równocześnie sprzętem dla osoby początkującej. Dość popularna deskorolka do jazdy po mieście to tak zwany cruiser. Tego typu sprzęt z pewnością nie posłuży nam do trików, ale za to przyjemnie będzie nim przemierzać ulice.

miasto1.jpg
miasto2.jpg

Wygodna deskorolka do jazdy po mieście

Cruiser to naprawdę świetna deskorolka do jazdy po mieście. Co go wyróżnia, to trochę inny rodzaj wyprofilowania niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych deskorolek. Mianowicie cruisery nie są aż tak bardzo zagięte z przodu. To idealna deskorolka do jazdy po mieście, albowiem posiada wyższe oraz szersze koła. Taki sprzęt poleca się również dla osób początkujących, ponieważ zapewnia on naprawdę spory komfort i łatwo jest na nim utrzymać równowagę. Ciekawą propozycją jest też tak zwany longboard. To doskonały sposób na przemieszczanie się po zatłoczonych, miejskich uliczkach. Taka deskorolka wprost idealnie nadaje się do jazdy po mieście. Longboardy dostępne są w różnych wersjach. Zróżnicowane są między innymi pod względem kształtu jak i długości. To, co jednak odróżnia je od tradycyjnych deskorolek, to przede wszystkim spora długość, a także większa szerokość. Dzięki temu jadąc na tego typu sprzęcie, mamy większe poczucie stabilności. Co ważniejsze longboardy posiadają kółka o większej średnicy. Dzięki temu można osiągnąć znacznie większe prędkości, co z pewnością sprawi, iż jazda będzie znacznie przyjemniejsza.

Deskorolka do jazdy po mieście – wybierz swój ulubiony rodzaj

Deskorolka do jazdy po mieście może występować w wielu wariantach. Niektórzy wolą te większe deski, które zapewniają przede wszystkim stabilność, ale równocześnie też są dość szybkie. Inni znów preferują tak zwane fishki, a więc nieduże deskorolki, które cechuje spora zwrotność. Taki sprzęt bez problemu też zmieści się w naszym plecaku czy torbie.

Deskorolkę na miasto można kupić w gotowych kompletach lub złożyć ją samodzielnie z wybranych części. Niezależnie od tego jaka deskorolka na miasto przypadnie użytkownikowi do gustu, należy pamiętać, aby upewnić się że jest to sprzęt od sprawdzonego producenta. Warto zwrócić uwagę czy dana deskorolka na miasto jest wysokiej jakości. W tym celu należy przyjrzeć się wszystkim komponentom, takim jak kółka czy traki.  Ważne jest też, aby deskorolka do jazdy po mieście była dostosowana do naszych potrzeb, gdyż wtedy będziemy z jazdy na niej czerpać prawdziwą przyjemność.

miasto3.jpg